Home / Sayfa /

Yerköy Halk Eğitim Merkezi

Yerköy Halk Eğitim Merkezi
Business Name: Yerköy Halk Eğitim Merkezi
Business Genre:
Long Business Description:

Halk Eğitim Merkezi Türk Milli Eğitiminin Genel Amaçları İle Yaygın Eğitimin Amaç Ve Fonksiyonlarını Gerçekleştirme İçin İl Ve İlçe Merkezleri İle Bucak Ve Köylere Kadar Hizmet Götüren Eğitim Kurumlarıdır.

Halk Okuma Odaları İle Eş Zamanlı Olarak Halka Bilgi, Beceri Kazandırmak, Davranış Geliştirmek Ve Halkın Toplumsal, Kültürel Ve Ekonomik Kalkınmasına Eğitim Yoluyla Rehberlik Eden Hizmetler Sunmuştur.

Halk Eğitim Merkezleri Bu Hizmetlerini Halka Ulaştırabilmek İçin Sosyal Ve Kültürel Kurslar İle Mesleki Ve Genel Bilgi Kursları Düzenleyen Yaygın Eğitim Kurumları Olmuştur.

27 Temmuz 1979 Tarihinde Yürürlüğe Konulan “Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliği” İle Çalışma Disiplinleri Belirlenmiştir.

Halk Eğitim Merkezi Amaçları

• Vatandaşlara Atatürk Devrimlerinin Manasını Kavratmak, Cumhuriyet Esaslarını Ve Demokratik Yaşayışını Benimsetmek, Yurt Ölçüsünde Kökleştirmek, Demokratik Yaşayışın Temeli Olan Hür Disiplin, Karşılıklı Anlayış, Sevgi, Saygı Ve Hoş Görülük Duygularını Geliştirmek,

• Vatandaşlara Bilgi, Hüner Kazandırmak, Vatandaşların Bilgi Ve Hünerlerini, Davranış Ve Değer Hükümlerini Geliştirmek Ve İlerletmek Suretiyle Toplumum Sosyal, Kültürel Ve Ekonomik Kalkınmasına Eğitsel Yollarda Yardım Ve Kılavuzluk Etmek.

Business Website Address: http://yerkoyhem.meb.k12.tr/
Business Phone Number: (0354) 516 24 77
Business Address: Ayanoğlu, Şehit Şaban Karadoğan Cad., Yerköy/Yozgat
ZIP Code: 66900

Send Message to listing owner

%d blogcu bunu beğendi: