Home / Yerköy Haberleri / Yerköy’e Yeni Kanal Projesi

Yerköy’e Yeni Kanal Projesi

Yerköy Ak Parti İlçe Başkanlığının 2021 yılı Yerköy Kanalı Projesini Açıkladı.

Projeye göre; Sanayi Bölgesi’nden başlayıp Delice Irmağı’na dökülen ve çok eskiden beri çevreye yaydığı pis kokular, kirli atıklar sebebiyle ilçemize sıkıntı yaratan 1810 metre uzunluğundaki Yerköy kanalı, çok yakında yepyeni görünümüyle sizlerle olacak.

DSİ 12. Bölge ve Yozgat Şube Müdürlüğü’nden ilçemize gelen teknik personellerin incelemeleri sonucunda mevcut projedeki eksiklikler yerinde tespit edilerek; kanalın pis koku ve atıktan arındırılarak, etrafına can güvenliği amaçlı panel çit yapılmasına, yürüyüş parkurlarının düzenlenip genişletilmesine, çevre düzenlemesinin yapılmasına ve üzerine köprü inşa edilmesine karar verilmiştir.
Bununla birlikte; Karacaşar Mahallesi’ndeki halı sahanın yanında bulunan köprünün yenilenmesi, şehir merkezine perforje korkuluklar yapılması gibi ihtiyaçlar da tespit edilip projeye; proje, 2021-2022 bütçe programına dâhil edilecek ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır.
Bakımsız ve çirkin görüntüsüyle şehrimize yakışmayan Yerköy kanalı, artık Yerköylülerin yeni yaşam alanı olacak denildi.

About admin

Check Also

Bir Kap Yemek  Bir Kalp Sevgi

Yerköy Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Yerköy Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı. Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğu günden beri sokaktaki canlıların  önemini vurgulayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: