Home / Güncel Haberler / Yozgat’ta Vatandaşlar Evlerinden Çıkmadan Eğleniyor

Yozgat’ta Vatandaşlar Evlerinden Çıkmadan Eğleniyor

Yozgat Valiliği tarafından, Ramazan ayı boyunca her akşam, korona virüs ile mücadele kapsamında sokağa çıkması kısıtlanan çocuklar ve yaşlılar olmak üzere tüm vatandaşlar için ‘balkon etkinliği’ düzenleniyor.

        Balkon etkinlikleri kapsamında İl Özel İdaresine ait mobil sinevizyon aracı “Sev Kardeşim ve Hayat Bayram Olsa” şarkısıyla konvoy eşliğinde şehir turu atılıyor. Cadde, sokak ve mahallerde tur atan ve binaların önünde durarak sinevizyon aracından seslendirilen şarkılara eşlik eden vatandaşlar, evlerinin ışıklarını yakıp söndürerek alkışlar eşliğinde tempo tutuyor.

        Çocuklar için ise sinevizyon aracında Hacivat ve Karagöz oyunları oynatılıyor. Balkon etkinliği vatandaşlar tarafından oldukça memnuniyetle karşılanıyor.

       Yozgat Valiliğince düzenlenen etkinlikle biraz da olsa eğlendiklerini ifade eden Ömer Çamdelen isimli vatandaş, etkinliği düzenleyenlere teşekkür ederek “Çocuklar ve büyüklerimiz uzun zamandır dışarı çıkamadığı için sıkılmıştı. Ramazan boyunca düzenlenen bu etkinlik çok iyi oldu, moral bulduk” dedi.

        Osman Bolat isimli vatandaş ise etkinliğin çok güzel olduğunu belirterek “İnsanlara bir moral oldu, mahallemize neşe geldi. Biz de eğlendik çocuklarımız da eğlendi emeği geçenlere teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Haberin Videosu

About admin

Check Also

Yozgat Koronovirüs Haritası

Yozgat ve İlçeleri Koronavirüs Haritası

Yozgat ve İlçeleri Koronavirüs Haritası Sağlık Bakanlığı verilerine göre 03/05/2020 tarihi itibariyle Yozgat, Aydıncık, Boğazlıyan, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: