Home / Güncel Haberler / 2020 Ramazan Ayına Özel Görseller, Resimler, #RamazanAyı #HoşgeldinYaŞehriRamazan #2020Ramazan

2020 Ramazan Ayına Özel Görseller, Resimler, #RamazanAyı #HoşgeldinYaŞehriRamazan #2020Ramazan

Ramazan ayı yaklaşıyor! Ramazan Bayramı ne zaman kutlanacak? İlk oruç hangi tarihte tutulacak?

2020 dini günler takvimi. RAMAZAN AYI ORUCU İLE İLGİLİ AYETLER VE HADİSLER. Ramazan ayı orucu ile ilgili ayet ve hadisler:

شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِيَ

Korona Günlerinde Ramazan Ayı

RAMAZAN AYI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Ramazan ayı 2020 yılında 24 Nisan’da başlayacak, Kadir Gecesi ise 19 Mayıs’a denk gelecek. Namaz vakitleri oruçların başlama ve bitiş saatleri il il cnnturk.com Ramazan sayfası üzerinden öğrenilebilecek.

Diyanet verileri esas alınarak hazırlanan listede illerin ezan saatlerinin yanı sıra Ramazan ayı ve oruçla ilgili merak edilen konular da yanıt bulacak.

 

BAYRAM HANGİ TARİHTE?

24 Nisan 2020 Cuma günü başlayacak olan Ramazan ayı 23 Mayıs 2020 Cumartesi günü sona erecek. 24 Mayıs’ta ise Ramazan Bayramı’nın birinci günü idrak edilecek.

Yüce dinimizin ilkelerine göre her ibadetin ifa edileceği zaman, mekân ve şartlar vahiyle belirlenmiştir. Ramazan ayında sağlıklı olan her müminin oruç tutması Allah Teâla’nın emriyle (el-Bakara, 2/183-185) farz kılınmıştır. Bu ibadetin topyekûn ertelenmesi mümkün değildir.

İslam alemi, kutsal Ramazan ayına girmeye hazırlanıyor. İslam’ın kıblesi Kabe’nin kapalı kalmaya devam edeceği bu dönemde de bir çok ülkede camiler kapalı olacak. İftar çadırları ve toplu iftarlar da yasak. Teravih namazının ise evde kılınması öneriliyor. Salgın nedeniye bu yıl Ramazan ayı, normalden çok farklı bir şekilde geçirilecek. Bu tip Ramazan yasaklarının uygulanacağı ülkelerden başlıcaları, Suudi Arabistan, Mısır, Endonezya, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri…

İran Dini lideri Hamaney, geçen hafta sonu itibariyle ülkede ekonomik faaliyetlere kısmen dönülmüş olmasına rağmen, halktan evlerinde ibadet etmelerini istedi.KUDÜS İslami Vakıflar Konseyi, salgın nedeniyle Mescid-i Aksa’nın ramazan ayında da ibadete açılmayacağını duyurdu.

Korona,Ramazan,Camiler Kapalı Mı,Teravih Namazı, Ramazan Fetvası,Iftar çadırı

About admin

Check Also

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Çamlık Tv’ye Konuk Oldu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden telekonferans yöntemiyle katıldığı, internet üzerinden canlı yayın yapan Yozgat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: