Home / Güncel Haberler / İnstagram Hikaye’ye Şarkı Ekleme Özelliği

İnstagram Hikaye’ye Şarkı Ekleme Özelliği

Instagram‘da artık hikayeye şarkı eklenebilecek. Hikayeye müzik eklemek için öncelikle Instagram‘ın hikaye kısmına girmeniz gerekiyor. Daha sonra hikayede paylaşmak istediğiniz görüntüyü ekleyin ve devamında ekranı yukarı doğru kaydırınız. Ekranı yukarı kaydırınca müzik simgesini seçmelisiniz.

Instagram hikayeye müzik ekleme nasıl yapılır? sorusunun cevabı araştırılıyor. Instagram’ın hikayeye müzik ekleme özelliği dünyanın farklı noktalarında yer alıyordu. Türkiye’deki kullanıcılar Instagramın bu özelliğini artık kullanabilecekler. Peki Instagram hikayede nasıl şarkı paylaşılacak?

INSTAGRAM HİKAYESİNE MÜZİK NASIL EKLENİR?

Instagram’da artık hikayeye şarkı eklenebilecek. Hikayeye müzik eklemek için öncelikle Instagram’ın hikaye kısmına girmeniz gerekiyor.

instagram_muzik_ekle
instagram_muzik_ekle

Daha sonra hikayede paylaşmak istediğiniz görüntüyü ekleyin ve devamında ekranı yukarı doğru kaydırınız.

Ekranı yukarı kaydırınca müzik simgesini seçmelisiniz. Müzik simgesini seçtikten sonra ise arama kısmından istediğini şarkıyı bulup ekleyebilirsiniz.

ŞARKI SÖZLERİ GÖRÜNEBİLECEK
Türkiye’deki insanlar artık 39 milyon şarkıdan oluşan şarkı kütüphanesinden arama yaparak hikayelerinde paylaştıkları fotoğraflara ve videolara müzik ekleyebilecek. Eğer paylaşılan şarkının sözleri de mevcutsa, şarkı sözleri otomatik olarak hikayede belirecek ve kullanıcılar bu sözlerin animasyonunu ve yazı stilini değiştirerek çıkartmalara benzer şekilde döndürebilecek ve boyutunu ayarlayabilecek.

About admin

Check Also

Yozgat Balkon Etkinliği

Yozgat’ta Vatandaşlar Evlerinden Çıkmadan Eğleniyor

Yozgat Valiliği tarafından, Ramazan ayı boyunca her akşam, korona virüs ile mücadele kapsamında sokağa çıkması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: